Prezes NRA zabiera głos w sprawie asortymentu aptecznego

Zdaniem Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, suplementy diety oraz kosmetyki maja swoje miejsce w aptece i nie powinny być wykluczane z obrotu aptecznego.

"Koncepcję Ministerstwa Zdrowia mówiącą o usunięciu tego asortymentu z aptek należy uznać jedynie jako wstępną propozycję. Pomysł resortu zdrowia nie był do tej pory szeroko konsultowany z przedstawicielami samorządu aptekarskiego, dlatego na chwilę obecną nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje w tym zakresie"- czytamy w oficjalnym stanowisku Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej.

Szefowa samorządu zawodowego przypomina jednocześnie, że część z obecnych dziś na rynku suplementów diety przez wiele lat była zarejestrowana jako leki -  posiada więc taki sam skład. W efekcie dawkowanie tych preparatów powinno być konsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

"W aptekach powinny również pozostać kosmetyki, pamiętając o tym, iż wiele z nich ma działanie lecznicze"- wskazuje Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze