Resort zdrowia popiera parlamentarną nowelę Pf

Wiceminister Krzysztof Łanda zdecydowanie popiera linię legislacyjna przyjętą przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego.

Krzysztof Łanda zdecydowanie opowiedział się za zapisami uwzględnionymi w parlamentarnym projekcie noweli Pf. "Popieramy ten projekt, chcemy aby ewolucja aptek szła w stronę placówek ochrony zdrowia"- powiedział w trakcie debaty poświęconej Polityce lekowej podczas XII Forum Rynku Zdrowia. Zaznaczył jednocześnie, że w resorcie prowadzone są równolegle prace nad resortowym projektem nowelizacji.

"Nie upieramy się przy 51-proc. własności dla farmaceuty, rozważamy cztery różne scenariusze. Jedno jest pewne- rynek aptek nie powinien ewoluować w stronę sklepików"- podkreślił wiceminister.

Zdaniem Krzysztofa Łandy rozwiązania zawarte w projekcie parlamentarnym są znane od lat i rzeczą wtórną jest to, kto je zgromadził i przedstawił w formie gotowego aktu prawnego. "Ministerstwo wyraża pozytywna opinię, zaproponowane rozwiązania wpisują się idealnie w koncepcję zmian proponowanych przez resort w prawie farmaceutycznym"- ocenił w rozmowie z Pulsem Farmacji.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze