Mabion S.A.: wyzwania przed nowym prezesem

Maciej Wieczorek, wieloletni prezes Mabion S.A., zrezygnował z funkcji i objął kierownictwo w Scientific&Advisory Board spółki. Zastąpi go Artur Chabowski – specjalista z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie międzynarodowej bankowości inwestycyjnej.

Tagi

Kadry

Jak zapewnia Maciej Wieczorek, wciąż będzie aktywnie kształtował  strategię biznesową spółki w zakresie decyzji dotyczących rozwoju i komercjalizacji kolejnych terapii, pozostając w Radzie Nadzorczej. 

„Moja decyzja o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu spowodowana jest zakończeniem pewnego etapu rozwoju spółki, którego zwieńczeniem było podpisanie umowy partneringowej dla MabionCD20 na UE i kraje bałkańskie. Kolejny etapy, czyli intensywne działania międzynarodowe, pozyskanie partnera w USA, zwiększona prezencja międzynarodowa, wymagają zarządzania spółki przez osobę, której będzie w pełni zaangażowana oraz której kompetencje pozwolą najlepiej zrealizować te plany. Podjęcie tej decyzji właśnie teraz wynikało również z moich licznych obowiązków zawodowych, a także z wprowadzenia na giełdę w październiku tego roku spółki Celon Pharma S.A., w której jestem głównym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu. Taki scenariusz zakładaliśmy od początku powstania Mabion S.A." – wyjaśnia. 

Pan Artur Chabowski jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Warszawskiej, odbył też studia podyplomowe na Uniwersytecie w Princeton na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Administracji Publicznej imienia prezydenta W. Wilsona.

Artur Chrabowski zaczynał karierę jako radca w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych. Później pełnił funkcję wicedyrektora w CAIB Financial Advisers S.A., następnie dyrektora w KPMG Polska Sp. z o.o. i ABN AMRO Corporate Finance (Polska) Sp. z o.o. Do grudnia 2015 roku piastował stanowisko prezesa zarządu w spółce biotechnologicznej Petsulina S.A. 

Na swoim koncie ma liczne udane transakcje fuzji i przejęć, pozyskania finansowania na rynku kapitałowym zarówno w Polsce, jak innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej

W istniejącej od 2004 roku firmie Acadia Sp. z o.o. S.K.A pełni funkcję prezesa i zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. Artur Chabowski sprawuje także funkcję prezesa zarządu w spółce z branży biotechnologicznej Plantaegis S.A. i jednym ze współzałożycieli Fundacji Cambridge PYTHON, promującej przedsiębiorczość akademicką i komercjalizację nauki wzorowaną na metodach wypracowanych na Uniwersytecie w Cambridge.

„Mabion to ambitny i unikalny projekt, z którym jestem związany od lat i w którego sukces głęboko wierzę. To jednocześnie bardzo efektywnie zarządzana organizacja skupiająca ludzi o unikalnych kompetencjach. Moją ambicją jest intensywny rozwój spółki, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Maciej Wieczorek pozostaje bardzo ważną osobą w organizacji i będzie nadal współtworzył strategię biznesową spółki. Przed nami ważne wyzwania międzynarodowe, wynikające z już podpisanej umowy partneringowej, ale również związane z planami pozyskania parterów na rynek USA i Kanady. Na tym chciałbym skoncentrować swoją uwagę w najbliższych miesiącach” –powiedział nowy prezes. 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji