GIF wstrzymuje reklamę Polpharmy w serwisie internetowym

Polpharma ma problemy z reklamą preparatów - Dicortineff i Biodacyna ophthalmicum - zdaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego reklama produktów rozpowszechniana za pomocą serwisu polpharma.tv jest niezgodna z przepisami reklamy wizualnej produktów leczniczych.

Zdaniem nadzoru farmaceutycznego system weryfikacji osób uprawnionych- polegający jedynie na kliknięcie przycisku "Tak, jestem lekarzem/farmaceutą" i nie posiadanie żadnego innego systemu potwierdzającego wiarygodność oświadczenia- jest działaniem "niedostatecznym".

GIF przypomniał, że zgodnie z art.12 ust. 5 rozporządzenia MZ ws. reklamy leków, reklama nie powinna być w przedstawiana w taki sposób, aby nie docierała do osób do których nie powinna być kierowana. W efekcie brak rzetelnego systemu weryfikacji użytkowników systemu i jednoczesne prezentowanie w serwisie reklam leków Rx  jest naruszeniem obowiązującego prawa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze