Komisja ds. deregulacji odrzuca nowelizację Pf

Posłowie należący do Nadzwyczajnej Komisji ds. deregulacji odrzucili w dzisiejszym głosowaniu projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne. Jednocześnie dokument został skierowany do resortu zdrowia celem

W głosowaniu zdecydowana większość posłów opowiedziała się za wnioskiem złożonym przez posła Michała Cieślaka. Wnioskował on o o całkowite odrzucenie projektu i skierowanie go - wraz z wnioskiem komisji - do ministra zdrowia. Jego zdaniem dokument powinien został włączony do aktualnie prowadzonych prac nad dużą nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne.

"Projekt wzbudza wiele kontrowersji w szerokim zakresie - głównie w obszarze skutków proponowanych zapisów. Tak głęboka zmiana i ingerencja w rynek - wymaga wnikliwej i szczegółowej oceny skutków regulacji, a także konsultacji społecznych i międzyresortowych"- ocenił Michał Cieślak..

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji