Wizja braku refundacji leków napawa Polaków lękiem

Wystąpienie choroby nowotworowej wiąże się z licznymi obawami, które napawają pacjentów. Wśród najczarniejszych scenariuszy wskazanych przez Polaków - największe ich obawy wiążą się z brakiem refundacji najnowocześniejszych leków onkologicznych.

Największe obawy Polaków związane z zachorowaniem na raka dotyczą szeroko pojętych problemów z opieką zdrowotną– wynika z najnowszego badania zrealizowanego przez Kantar Millward Brown na zlecenie ubezpieczyciela BZ WBK-Aviva.

Aż 40 proc. respondentów oszacowało ryzyko zachorowania na nowotwór na stosunkowo wysokie. Wzrost świadomości dotyczącej zagrożenia zachorowaniem generuje również obawy związane z leczeniem choroby - aż 77 proc. obawia się braku dostępu do refundowanych, innowacyjnych leków, a 74 proc. braku refundacji nowoczesnych procedur zabiegowych. Sen z powiek spędzają Polakom również kolejki do lekarzy specjalistów (74 proc.), a także długi czas oczekiwania na zabiegi oraz operacje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze