Selvita wchodzi do sWIG80

Biotechnologiczna spółka ma powody do zadowolenia - dzięki wynikom finansowym wejdzie w skład giełdowego indeksu sWIG80, który zrzesza 80 spółek (bez spółek z WIG20 i mWIG40) z najwyższą pozycją w rankingu wyznaczanym na podstawie obrotów oraz kapitalizacji.

Zdaniem Pawła Przewięźlikowskiego, współzałożyciela i głównego akcjonariusza Selvity, wejście spółki do indeksu dowodzi umocnieniu pozycji rynkowej i potwierdza dobre relacje z uczestnikami rynku kapitałowego.

"Od samego początku naszej obecności na Giełdzie Papierów Wartościowych konsekwentnie realizujemy cele biznesowe oraz bardzo poważnie traktujemy komunikację z uczestnikami rynku kapitałowego. Wejście w skład indeksu sWIG80 jest dla nas dużym wyróżnieniem i swego rodzaju nagrodą. W praktyce oznacza, że Selvita znalazła się w grupie 140 najciekawszych przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie. Stanowi to dla nas dużą nobilitację i pokazuje, że wraz ze wzrostem skali biznesu umacniamy również swoją pozycję na rynku kapitałowym"– przekonuje Paweł Przewięźlikowski.

W skład indeksu sWIG80 wchodzi 80 spółek (bez spółek z WIG20 i mWIG40) z najwyższą pozycją w rankingu, który uwzględnia obroty spółek za ostatnie 12 miesięcy oraz wartość akcji w wolnym obrocie. Jak wyjaśnia spółka w indeksie nie uczestniczą spółki dual-listed, o wartości rynkowej powyżej 100 mln euro. Natomiast ewentualne korekty składu dokonywane są cztery razy w roku tj. tradycyjnie już w trzeci piątek marca, czerwca, września i grudnia.

Przypomnijmy, że krakowska Selvita jest obecna na rynku kapitałowym od 2011 r. - wówczas debiutowała na rynku NewConnect. W grudniu 2014 r. spółka przeniosła swoje notowania na główny rynek GPW pozyskując w ofercie publicznej 27,3 mln zł. Obecna wartość papierów wartościowych w stosunku do ceny w ofercie wrosła o ok. 230 proc. Od początku 2017 r. kapitalizacja Selvity trwale przekroczyła poziom 400 mln zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji