Poselski projekt PF skierowany do dalszych prac

Wczoraj w Sejmie RP posłowie dyskutowali nad nowelizacją ustawy o prawie farmaceutycznym. W trakcie końcowego głosowania posłowie odrzucili sprawozdanie Nadzwyczajnej Komisji ds. Deregulacji rekomendujące odrzucenie projektu. Projekt został skierowany do dalszych prac legislacyjnych w tej Komisji.

Tagi

Prawo

„Dzisiejszy wynik głosowania pokazał, że parlamentarzystom naprawdę zależy na naprawie i uprządkowaniu rynku farmaceutycznego. Skierowanie tego projektu do dalszych prac daje realną szansę na zrealizowanie tego celu. Z naszej strony deklarujemy pełną chęć i otwartość  do dalszej współpracy z przedstawicielami Parlament” – powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

W głosowaniu wzięło udział 426 posłów, z czego 174 głosowało za odrzuceniem projektu,  wstrzymało się 10, natomiast 242 opowiedziało się za skierowaniem projektu do dalszych prac legislacyjnych.

Prezes NRA podsumowała, że znacząca przewaga posłów popierających nowelizację jest dowodem na to, problemy polskich farmaceutów są dostrzegalne. Podziękowała też parlamentarzystom za to poparcie.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji