Neuca na fali wzrostów

Władze toruńskiego dystrybutora leków mają powody do satysfakcji - w minionym roku spółka zdecydowanie poprawiła wyniki finansowe osiągają 111,1 mln zł zysku netto, czyli o 9% więcej niż przed rokiem.

Dla Neuki 2016 rok był czasem wzmocnia pozycji rynkowej. Efekty starań widać było w czwartym kwartale ubiegłego roku - kiedy to udziały w rynku wyniosły 29,4 proc., a w samym grudniu wzrosły do 29,8 proc. W ocenie spółki zanotowana poprawa była wynikiem umocnienia się firmy w segmencie aptek niezależnych. W minionym roku Neuca wypracowała 111,1 mln zł zysku , a co więcej udało jej się zrealizować w 101 proc. prognozowany wynik finansowy.

"Jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie możliwie szerokiego wsparcia dla niezależnych farmaceutów, co wiąże się z maksymalizacją satysfakcji klienta.  Dobre oceny jakości naszego serwisu, które osiągamy dzięki rosnącemu zaangażowaniu pracowników są niezwykle istotne dla naszego biznesu. Wysokie noty wśród farmaceutów to również efekt stałego poszerzania naszej oferty pozwalającej  na zwiększenie konkurencyjności niezależnych aptek. Chcąc wspierać relacje farmaceuty z klientem, czyli pacjentem, inwestujemy w nowe obszary i stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań. Nasza aktywność w biznesach pacjenckich stwarza dla grupy możliwości dodatkowego wzrostu. Efekty tej działalności będą miały istotny wpływ na wynik netto w dłuższym terminie. W tym roku pozytywnie na zysk netto, który prognozujemy na poziomie 115 mln zł, będzie wpływał w dużej mierze wzrost rynku oraz dalsza poprawa wyników segmentu produktów własnych" – ocenia Piotr Sucharski, prezes grupy Neuca.

Władze spółki przyznają, że w ubiegłym roku spółka intensywnie rozwijałą także  inne gałęzi swojego biznesu - oprócz zwiększenia sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia (do 57 placówek) zainwestowała także w spółkę z branży telemedycznej kupując 24 proc. akcji firmy Telemedycyna Polska, specjalizującej się w opiece telekardiologicznej. Natomiast dzięki rosnącym zyskom ze sprzedaży produktów własnych - Neuca uzyskała 17,8 mln zł zysku netto, co było wynikiem 24 proc. wyższym niż rok wcześniej.  W sumie w 2016 r. wartość sprzedaży preparatów własnych do aptek wyniosła blisko 105 mln zł, co oznacza 23 proc. wzrost rok do roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji