Neosine forte zmienia kategorię dostepności

Popularny syrop przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym, który dotychczas był wydawany z przepisu lekarza, od 11 kwietnia dostępny jest bez recepty - poinformował producent leku Aflofarm Farmacja Polska.

Preparat zawierający pranobeks inozyn pobudza odpowiedź komórkową układu immunologicznego, stymuluje dojrzewanie i różnicowanie limfocytów T, a także reguluje działanie limfocytów, które uczestniczą w obronie przeciwwirusowej.

Zmiana kategorii dostępności produktu to zdaniem Andrzeja Tomasika, menedżera w Aflofarm Farmacja Polska, wyjęcie naprzeciw potrzebom pacjentów. "Syrop Neosine forte okazał się być niezwykle pomocny w walce z obniżoną odpornością w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Syrop ten od lat cieszy się uznaniem, także wśród rodziców. Mamy nadzieję, że ta zmiana znacznie ułatwi i podniesie komfort jego stosowania” - ocenia Andrzej Tomasik.

Przypomnijmy, że to kolejny lek Aflofarmu, który zmienia kategorię dostępności z Rx na OTC. Wcześniej podobne zmiany te objęły m.in. preparat Pulneo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji