Dziekani Wydziałów Farmaceutycznych popierają "AdA"

Farmaceuci niezależnie wykonujący swój zawód są najlepszym gwarantem jakości i bezpieczeństwa funkcjonowania rynku apteczne przekonują dziekani Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych w liście do marszałka senatu - Stanisława Karczewskiego.

Konfederacja Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych Uczelni Medycznych w specjalnym liście wyraziła poparcie dla procedowanych w senacie zmian w prawie farmaceutycznym. Środowisko akademickie nie tylko poparło konieczność wprowadzenia nowych regulacji, ale również wskazało, że są one adekwatne i odpowiednie do stawianych farmaceutom wyzwań wykonywania zawodu.

Jednocześnie dziekani przyznali, że apteka musi być placówką ochrony zdrowia, a farmaceuta musi być traktowany, jako niezależny ekspert wspierający pacjenta w prowadzeniu skutecznej farmakoterapii. Dlatego zdaniem władz wydziałów farmaceutycznych należy wzmocnić rolę i niezależność aptekarzy, która została w ostatnich latach zachwiana przez liberalny rynek. 

"Wszechobecna reklama spowodowała, że leki stały się produktem codziennej konsumpcji, co w przyszłości przyniesie negatywne efekty w zakresie zdrowia publicznego. To właśnie farmaceuta powinien stać na straży racjonalnej i uzasadnionej farmakoterapii, która będzie także efektywna kosztowo"- ocenił w liście dr hab. Wojciech Miltyk, przewodniczący Konferencji Dziekanów Wydziałów Farmaceutycznych i jednocześnie dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze