Naczelna Izba Aptekarska wykluczona z rozmów w Kancelarii Prezydenta?

W trakcie piątkowego spotkania na temat problemów rynku farmaceutycznego i zmian w prawie w Kancelarii Prezydenta RP zabrakło przedstawicieli samorządu aptekarzy. Jak wyjaśnił redakcji Tomasz Leleno - nieobecność aptekarzy na rozmowach to nie bojkot, a efekt braku zaproszenia.

Protestujący w środek technicy farmaceutyczni otrzymali wczoraj (11 maja) zaproszenie na spotkanie w Kancelarii Prezydenta. Niestety podczas piątkowego spotkania przy jednym stole zabrakło samorządu aptekarzy - co zostało odnotowane przez Patryka Lubomskiego, organizatora środowej manifestacji.

Na spotkaniu pojawili się natomiast przedstawiciele m.in. Związku Pracodawców Polskich oraz reprezentanci Stowarzyszenia "Perspektywa 2030". Naczelna Izba Aptekarska szybko zabrała głos w sprawie. Tomasz Leleno, rzecznik prasowy NIA, przyznał, że spotkanie pierwotnie zaplanowane było dla techników farmaceutycznych, a samorząd oficjalnego zaproszenia z Kancelarii Prezydenta nie otrzymał. Jednocześnie zapewnił, że aptekarze wystąpili już o osobne spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą.

Przypomnijmy, że w dniu protestu techników 10 maja samorząd zadeklarował chęć udziału w pracach nad przyszłością i rolą nowego zawodu. aptecznego. Jednak dyskusja - zdaniem NIA - powinna przebiegać w atmosferze wzajemnego zrozumienia oraz uszanowania pozycji i dorobku obu grup zawodowych. Więcej o deklaracji NIA przeczytasz >>>>>> TU

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze