Aptekarska radość z prezydenckiego podpisu

Prezydencka decyzja o podpisie pod nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne wywołała falę euforii. Zdaniem farmaceutów i osób związanych z samorządem aptekarskim to właściwa decyzja, za którą prezydentowi należą się podziękowania.

"Ta ustawa to przede wszystkim dobra wiadomość dla polskich pacjentów oraz właściwy krok w kierunku uporządkowania sektora aptecznego. W imieniu wszystkich farmaceutów, na co dzień pracujących z milionami polskich pacjentów,  serdecznie dziękuję panu prezydentowi, posłom, senatorom, przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia oraz wszystkim tym, którzy od początku popierali te rozwiązania. Dzisiejszą decyzję pana prezydenta traktujemy jako  ogromy kredyt zaufania. Jestem w pełni przekonana, że polscy farmaceuci celująco zdadzą ten egzamin i udowodnią, że warto było nam zaufać. Naszą rolą jest służenie polskiemu pacjentowi swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Naszą postawą będziemy to udowadniać każdego dnia"-  powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Radości nie kryją również użytkownicy serwisów społecznościowych. Dla wielu to ogromna ulga, ale jednocześnie zapowiedź powrotu do normalności.

 


 


 Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze