Polska Grupa Farmaceutyczna ma nowego prezesa

Magdalena Tomaszewska pokieruje rozwojem Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF). Jej zadaniem będzie umacnianie pozycji spółki oraz realizacja długofalwej strategii rozwoju.

Nowa szefowa PGF jest z wykształcenia magistrem farmacji - ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia MBA w International School of Management w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w takich firmach jak Pfizer, Novartis, J&J oraz Ratiopharm. Od 2010 roku pracowała dla Glenmark Pharmaceuticals, gdzie w ostatnich latach pełniła funkcję Prezesa na rynki Europy, Rosji, Ameryki Południowej i Azji, z siedzibą w Pradze i Londynie.

"Ogromna wiedza i doświadczenie Magdaleny Tomaszewskiej, zdobyte w renomowanych firmach z branży farmaceutycznej na rynku polskim i za granicą, niewątpliwie przyczynią się do realizacji ambitnych wyzwań, przed jakimi stoi Polska Grupa Farmaceutyczna. Te kompetencje, w połączeniu z wykształceniem farmaceutycznym Magdaleny, mają ogromne znaczenie dla zrozumienia dzisiejszych potrzeb aptek w Polsce, zapewnienia najwyższej jakości usług i wspólnego działania na rzecz polskich pacjentów – powiedział Jacek Szwajcowski, prezes Peliona.

Obecnie Pelion obsługuje blisko 10 tys. aptek, współpracując z blisko 700 dostawcami, którzy za pośrednictwem łódzkiej spółki oferują 19 tys. pozycji asortymentowych.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze