Gdańska farmacja oblężona

Ponad 6 kandydatów ubiegało się o indeks wydziału farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego- wynika z pierwszych list rankingowych opublikowanych przez pomorską uczelnię.

W sumie o indeksy pięciu najpopularniejszych kierunków jednolitych studiów magisterskich na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ubiegało się 5 690 kandydatów.

Najbardziej oblężonym okazał się kierunek lekarsko-dentystyczny, gdzie o jeden indeks walczyło 26,8 abiturientów (w sumie o przyjęcie starało się 1259 osób). Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszył się natomiast kierunek lekarski, na który formularze rekrutacyjne złożyło 3091 abiturientów - co dawało 11,7 osoby ubiegającej się o jedno miejsce.

O studiowaniu farmacji myślało natomiast 836 kandydatów, a o kierunku analityka medyczna kolejnych 367 (co dało 7,3 osoby walczącej o jeden indeks).

Piątkę najpopularniejszych kierunków realizowanych w ramach jednolitych studiów magisterskich zamukała psychologia zdrowia, która skusiła 137 abiturientów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji