NewConnect: rynkowi gracze dają 3 mln zł na rozwój projektów onkologicznych

GLG Pharma pozyskała z prywatnej emisji 3 mln złotych na rozwój innowacyjnego projektu onkologicznego. Notowana na NewConnect spółka chce ulokować pozyskane fundusze w badaniach nad inhibitorami białek STAT-3.

GLG Pharma w wyniku swojej oferty znalazła nabywców na wszystkie akcje z 1,3 mln oferowanych. Jak zapowiadają władze spółki pozyskane środki posłużą realizacji projektu TNBC. W ofercie uczestniczyło m.in. trzech inwestorów instytucjonalnych.

"Przeprowadzona przez nas emisja akcji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, co wyraziło się w nadsubskrypcji. Przeważającą jej część objęli inwestorzy instytucjonalni, którzy dość wnikliwie przeanalizowali zarówno potencjał naukowy, jak i komercyjny naszego flagowego projektu. Udało nam się pozyskać 3 mln zł – całość zakładanych przez nas potrzeb kapitałowych. Szczególnie doceniony został fakt, że ze względu na charakter stosowanej cząsteczki – będącej znaną i stosowaną już substancją chemiczną– projekt TNBC wymaga stosunkowo niskich nakładów finansowych na rozwój oraz ma ponadprzeciętną szansę na sukces komercyjny"– mówi Piotr Sobiś, prezes zarządu GLG Pharma S.A. – "Pozyskane przez nas środki odpowiadają na nasze potrzeby określone w biznes-planie na co najmniej najbliższe 12 miesięcy. Dadzą nam one pełny komfort w realizacji projektu TNBC oraz pozwolą nam przygotować się do rozpoczęcia kolejnych projektów onkologicznych opartych o inhibitory białek STAT-3".

Spółka ma powody do zadowolenia - bowiem w czerwcu br. GLG Pharma otrzymała zgodę od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na wprowadzenie zaliczkowania wydatków ponoszonych przez GLG Pharma w ramach dofinansowania projektu TNBC – terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi w oparciu o innowacyjny inhibitor białka STAT-3 tj. cząsteczkę GLG-805 oraz stworzenia testów diagnostycznych opartych na metodach immunochemicznych do szybkiej diagnostyki tego właśnie nowotworu.

"Zgoda NCBiR na zaliczkowanie środków jest dla nas ważniejsza niż mogłoby się wydawać – odwraca ona zupełnie przepływy pieniężne w projekcie, redukując do minimum poziom niezbędnego kapitału obrotowego ze strony GLG"– zapewnia prezes GLG Pharma.

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu TNBC wynosi 13,6 mln zł, z czego wsparcie NCBiR, które spółce udało się pozyskać w czerwcu 2016 r. wyniosło 10 mln zł. Czas jego realizacji został przewidziany na lata 2016-2018.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze