CSIO publikuje trzecią wersję dokumentacji integracyjnej dla e-recepty

W miniony wtorek - 8 sierpnia - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia opublikowało trzecią wersję dokumentacji integracyjnej systemu P1 w zakresie e-recepty.

W komunikacie podkreślono, że dokumentacja integracyjna została uzupełniona o operacje anulowania recept oraz korekty dokumentacji w trakcie ich realizacji. Dodatkowo CSIOZ przypomniał, że już od 31 lipca działa środowisko integracyjne pozwalające na ocenę "poprawności implementacji usług sieciowych, w zakresie zapisu, odczytu i realizacji elektronicznych recept".

Przypomnijmy, że zgodnie z przyjętym harmonogramem prac e-recepta wejdzie do powszechnego użytku 1 stycznia 2020 roku.

"W I kwartale 2018 r. będziemy zapraszać podmioty lecznicze do udziału w pilotażu elektronicznej recepty"- zapewnił redakcję Paweł Masiarz, zastępca dyrektora ds. teleinformatycznych CSIOZ.

Jego zdaniem elektroniczne recepty pozwolą nie tylko na pełną czytelność, ale również wiarygodność. Dodatkowo nowa funkcjonalność pozwoli na eliminację błędów na receptach i związanych z tym utrudnień dla pacjenta oraz optymalizacja pracy personelu medycznego wystawiającego receptę. W elektronicznej recepcie ryzyko wydania nieprawidłowego tzn. innego niż przepisanego leku ma zostać ograniczone do minimum.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji