PZPPF wchodzi do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Przedsiębiorcy łączą siły. Od piątku, 1 września, Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego dołączył do grona członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Przedstawiciele krajowego przemysłu farmaceutycznego deklarują, że chcą wspólnie pracować na rzecz skutecznego stymulowania rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

"Dołączając do ZPP postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Wierzymy, że razem możemy wypracowywać rozwiązania, które będą efektywnie wspierać rozwój polskiej gospodarki. Chcemy by głos krajowych producentów leków, inwestujących w badania, tworzących wysoko wyspecjalizowane miejsce pracy i pozytywnie wpływających na bilans handlowy Polski, był elementem dialogu społecznego. Liczymy, że możliwość korzystania z profesjonalizmu i bogatego doświadczenia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców poprawi dostęp do skutecznych, bezpiecznych i dostępnych cenowo leków. Należy podkreślić, że korzyści z rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego to wzrost gospodarczy kraju, rozwój nowoczesnych technologii i bezpieczeństwo zdrowotne obywateli"– ocenił Zdzisław Sabiłło, prezes PZPPF.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego działa na rzecz ochrony praw krajowych producentów leków. Organizacja zrzesza obecnie 18 krajowych producentów leków. Natomiast głównym celem ZPP jest inicjowanie i wspieranie działań zmierzających do wyrównania szans konkurencyjnych między polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami. Co warto podkreślić, związek uruchomił właśnie swoje przedstawicielstwo w Brukseli, gdzie reprezentuje interesy sektora polskich przedsiębiorstw.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze