Powstał Związek Zawodowy Pracowników Farmacji ZZPF

Pracownicy aptek, hurtowni, przemysłu a także ośrodków naukowych oraz inspekcji mają nową reprezentację - jest nią Związek Zawodowy Pracowników Farmacji.

Nowa organizacja, której korzenie sięgają warszawskiego Bemowa, ma na celu przeciwdziałanie nierównowadze oraz dbanie o interesy szerokiej grupy farmaceutów zatrudnionych w firmach farmaceutycznych, hurtowniach, przemyśle, placówkach oświatowych, naukowych oraz wszędzie tam, gdzie wykształcenie farmaceutyczne jest niezbędne i wykorzystywane w działaniach na rzecz pracodawcy.

 "Z wielką dumą informuje o powołaniu Związku Zawodowego Pracowników Farmacji (ZZPF) pod patronatem wielu zacnych europejskich organizacji. Nasze założenia opierają się na wieloletnich obserwacjach, które niezbicie dowodzą, że farmaceuci nie są dobrze reprezentowani"- oceniają inicjatorzy nowej organizacji.

Mgr farm. Piotr Merks podkreśla, że ZZPF w swoich działaniach będzie wzorować się na brytyjskiej organizacji The Pharmacist Defence Asssociation, która nie tylko skupia farmaceutów-pracowników, ale również aktywnie zabiega o właściwe regulacje, reprezentuje pracowników w sporach z pracodawcami, a także tworzy silną społeczność farmaceutów.

"Naszą misją jest stanie na straży praw osób zatrudnionych w sektorze farmaceutycznym. W Polsce nie ma organizacji, która dba wyłącznie o interesy grupy zawodowej pracowników farmacji, przez co duża liczba z nich jest narażona na różne niekorzystne zjawiska. Naszym celem jest przeciwdziałanie tej nierównowadze"- oceniają inicjatorzy ZZPF.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze