Nowa organizacja dla aptekarzy-właścicieli

Ruch Aptekarzy Polskich podjął uchwałę o powołaniu Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek - dowiedziała się redakcja Pulsu Farmacji.

O nowej organizacji pisaliśmy już w czerwcu tego roku. Inicjatorem jej powstania jest mgr farm. Marcin Wiśniewski, który wcześniej zaangażowany był w tworzenie Manifestu Aptekarzy Polskich oraz w Ruch Aptekarzy Polskich.

Jak wyjaśnia nowa organizacja dedykowana jest jedynie dla polskich aptekarzy - właścicieli aptek, którzy w ocenie Marcina Wiśniewskiego są jedyną, słuszną opcją funkcjonowania aptek w Polsce. Ideą związku jest aktywneangażowanie się w naprawę polskiego rynku aptek. Jak deklaruje chce zakończyć z patologiami- ciągłym łamaniem prawa, chronicznymi brakami leków (wywóz dla zysku), "śmieciowymi" suplementami, czy kilkutysięczną grupa nieprawidłowo funkcjonujących aptek. "Czas najwyższy zakończyć ten eksperyment"- przekonuje Marcin Wiśniewski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji