Zakaz handlu w niedzielę nie obejmie hurtowni farmaceutycznych

MAR/Marcel Zatoński

Posłowie pracujący nad obywatelskim projektem ustawy dotyczącej handlu w niedzielę wyłączyli z zakazu hurtownie farmaceutyczne. Zapis ten powinien cieszyć hurtownie i apteki, które w ubiegłym tygodniu zwracały uwagę, że zakaz obejmujący dystrybutorów hurtowych może poważnie zagrozić płynności dostaw produktów leczniczych do aptek.

Podczas dzisiejszych obrad podkomisji stałej ds. rynku pracy przedstawiono listę podmiotów, których zakaz nie będzie obowiązywać. Prace podkomisji nad licznie zgłoszonymi poprawkami przerwano, ale zapowiedziano ich wznowienie jutro tj. 12 października. Przypomnijmy, że posłowie PiS przygotowali pakiet poprawek – jednym z proponowanych rozwiązań jest wprowadzenia ograniczenie handlu w co drugą niedzielę. Zgodnie z zakładanym przez rząd harmonogramem projekt powinien zostać przyjęty przez Sejm do końca tego roku.

 


 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze