Rusza międzynarodowy konkurs Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI)

Tylko do końca lutego (28 lutego) naukowcy, przemysł, średniej wielkości firmy, szpitale oraz organizacje zajmujące się zdrowiem mogą zgłosić się do konkursu Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI). Tegoroczna edycja konkursu obejmuje takie obszary terapeutyczne jak: kardiomiopatia cukrzycowa, zapalne schorzenia skóry (łuszczyca i atopowe zapalenie skóry), choroby neurodegeneracyjne, nowotwory oraz bezpieczeństwo leków w okresie ciąży i karmienia piersią.

Całkowity budżet tegorocznego konkursu wyniósł 223 mln euro z czego połowę tych kosztów poniosły firmy zrzeszone w Europejskiej Federacji Przemysły i Stowarzyszeń Farmaceutycznych EFPIA oraz partnerów, natomiast drugą część finansowania pozyskano z unijnego programu "Horyzont 2020".

Do konkursu zgłaszać się mogą naukowcy ze środowiska akademickiego, przemysł, MŚP, średniej wielkości firmy oraz szpitale i inne organizacje zajmujące się zdrowiem i uczestniczące w przełomowych, ponadnarodowych projektach, które mogą przynieść wymierne korzyści dla pacjentów.

XIII edycja konkursu dotyczy poszukiwania rozwiązań w następujących zakresach:
•  ocena wyjątkowości kardiomiopatii cukrzycowej w porównaniu z innymi postaciami niewydolności serca z zastosowaniem obiektywnych metod mapowania fenotypowego
• interakcje genom-środowisko w zapalnych chorobach skóry
• wartość diagnostyki w zwalczaniu oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe poprzez optymalizację wykorzystania antybiotyków
• dysfunkcja mitochondrialna w chorobach neurozwyrodnieniowych
• działania wspierające i koordynujące na rzecz projektów z obszaru chorób neurozwyrodnieniowych w ramach IMI JU
• zrównoważona europejska platforma dot. pluripotencjalnych komórek macierzystych
• łączenie cyfrowej oceny mobilności z klinicznymi punktami końcowymi w celu wsparcia akceptacji regulacyjnej i praktyki klinicznej
• immunoprofilowanie mikrośrodowiska ludzkiego guza
• ConcePTION – kontinuum dowodów z ekspozycji w ciąży, toksyczności reprodukcyjnej i karmienia piersią w celu poprawy wyników
• poprawa przedklinicznego prognozowania niekorzystnych skutków farmaceutyków na układ nerwowy
• umożliwienie opracowania i wdrożenia nowych biomarkerów bezpieczeństwa w badaniach klinicznych i diagnostyce choroby
• program pilotażowy dotyczący banku związków chemicznych do ponownego   wykorzystania – program ten obejmuje cztery tematy dotyczące: chorób układu krążenia i cukrzycy; chorób układu oddechowego; chorób neurodegeneracyjnych i chorób rzadkich/sierocych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na seminaria internetowe, które odbędą się w dniach - 4, 6, 11, 12, 14, 15 grudnia 2017 r. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie imi.europa.eu. Przypomnijmy, że inicjatywa IMI to największe dotychczas partnerstwo publiczno-prywatne działające na rzecz poprawy ochrony zdrowia.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze

Polecamy

Studenci Medycyny i Farmacji