Zmiana władz w INFARMIE

Marynika Woroszylska-Sapieha zasiądzie na czele Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

Szefowa  grupy Sanofi w Polsce zastąpi na stanowisku Łukasza Zybaczyńskiego, który 1 października przestał kierować polskim oddziałem MSD, co zaowocowało także rezygnacją z kierowania Infarmą.

Marynika Woroszylska-Sapieha z branżą farmaceutyczną związana jest od 1994 r. Od 1 stycznia 2005 r. piastuje stanowisko prezesa zarządu obu podmiotów Sanofi-Synthelabo i Aventis Pharma wchodzących w skład  Grupy Sanofi-Aventis Polsce. Od lat działa również w strukturach Infarmy- angażując się w prace dotyczące m.in. propagowania kodeksu etyki, dyrektywy przejrzystości, a także promocji innowacyjności.

Z wykształcenia jest lekarzem, przez kilkanaście lat pracowała w Instytucie Kardiologii w Aninie. Marynika Woroszylska-Sapieha ma dorosłego syna, pasjonuje się muzyką klasyczną, operą i historią, zwłaszcza biografiami wybitnych ludzi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze