APAP-u nie kupisz z automatu

Śląski Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny poinformowało o umorzeniu postępowania w sprawie automatów tabletkami przeciwbólowymi ustawionymi w katowickim sklepie IKEA. Decyzja zapadła po wycofaniu z automatów vendingowych leku APAP 500 mg.

Przypomnijmy, że informację o sprzedaży produktów leczniczych z automatów vendingowych przekazali do śląskiego nadzoru farmaceutycznego przedstawiciele Okregowej Izby Aptekarskiej w Katowicach. W piśmie z 8 sierpnia br. poprosili o zajęcie stanowiska przez Śląski WIF. Do dokumentacji dołączyli również zdjęcia automatów wykonane na terenie katowickiego sklepu IKEA.

W trakcie postępowania spółka odpowiedzialna za sprzedaż preparatów z automatów zadeklarowała i usunęła leki OTC z automatów- co w ocenie przedstawicieli Śląskiego WIF'u było podstawą do umorzenia postępowania w tej sprawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze