Mylan bierze generyki Abbott'a

Kolejna duża transakcja na rynku farmaceutycznym. Trzeci co do wielkości producent generyków- Mylan przejmie od Abbott Laboratories prawa do sprzedawanych poza rynkiem amerykańskim leków odtwórczych.

Podana wartość transakcji ma wynieść ponad 5,3 mld dolarów. Umowa daje spółce Mylan dostęp do leków, których roczna sprzedaż szacowana jest na blisko 2 mld dolarów. Abbott zatrzymał sobie możliwość dalszej sprzedaży leków generyków nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na rynkach rozwijających się, gdzie oczekuje silnych wzrostów sprzedaży. W sprzedawanym portfolio znajdzie się 100 leków z 5 obszarów terapeutycznych, w tym kardiologii oraz chorób metabolicznych. 

W ramach transakcji Abbott otrzyma 105 mln akcji nowo tworzonej holenderskiej spółki, które stanowić będą 21 proc. udziałów. Ostatecznie jednak władze firmy zamierzają zbyć je jeszcze w 2015 roku a środki pozyskane z transakcji przeznaczyć m.in. na wykup własnych akcji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze