#PILNE Zofia Ulz podała się do dymisji

Szefowa Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego podała się do dymisji poinformował PAP Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy MZ. Premier Ewa Kopacz przyjęła decyzję szefowej GIF.

Zofia Ulz sprawowała funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego od blisko 10 lat - powołanie na to stanowisko otrzymała w 2006 roku. Jak poinformował rzecznik resortu jej obowiązki pełnić będzie teraz jej dotychczasowy zastępca- Zbigniew Niewójt.

Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF, w rozmowie telefonicznej ujawnił, że po 30-latach pracy w inspekcji Zofia Ulz przechodzi na emeryturę, ale nadal chce się przyglądać rynkowi farmaceutycznemu. 

Branża nie ukrywa zaskoczenia - Irena Rej prezes Izby "Farmacja Polska" w rozmowie z redakcją oceniła, że decyzja jest dla zaskakująca szczególnie, że jeszcze wczoraj (28 października) szefowa GIF prowadziła rozmowy z producentami i hurtownikami.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze