Neuca wybrała najlepsze start-up'y

W miniony weekend (9-11 grudnia) polską stolicą medycznych start-up'ów był Toruń. Zorganizowany przez grupę Neuca oraz Exea Smart Space - NEUkubator Heathcare Weekend - zgromadził w finale 12 medycznych start'up-ów., z których najlepszym okazał się eDoktor24.pl.

Jury konkursu nie miało łatwego zadania - bowiem do końca listopada z całej Polski napłynęły 34 zgłoszenia. Ostatecznie na finałowy weekend w Toruniu zjawili się pomysłodawcy - Dr Poket, DrSmart, eDoktor24.pl, helfi, HospiCare, Kcalmar, KTG Sigmafon, MEDEOR, Medspire, PelviFly, Texetronic, TuMnieBoli.

W tym gronie zdecydowanym faworytem jury okazał się projekt eDoktor24.pl. Zwycięska platforma otrzyma pilotaż o wartości 100 tys. złotych. Działalność eDoktor24.pl ukierunkowana jest na prowadzenie internetowej przychodni i umożliwia pacjentom zdalny kontakt z lekarzami. Komunikacja między lekarzami, a pacjentami następuje za pośrednictwem pytań tekstowych, przez wideo, czat tekstowy, telefon, aż po konsultację specjalistycznych badań obrazowych, które można przesyłać i przeglądać za pośrednictwem portalu. Zdaniem pomysłodawców obecnie w projekcie aktywnie działa blisko 50 specjalistów.

Wyróżnienia w konkursie zdobyły natomiast projekty Dr Poket, HospiCare, Kcalmar oraz PelviFly.

 "Od blisko dwóch lat aktywnie współpracujemy ze środowiskiem medycznych start-upów. Chcemy, aby w Toruniu, gdzie znajduje się nasza siedziba, skupiała się ich uwaga. Wierzymy, że organizacja NEUkubator Healthcare Weekend pomoże w promocji tego miejsca w branży. Po wstępnej selekcji umożliwiliśmy młodym firmom prezentację przed szerszą publicznością,  zwycięzcom przeprowadzenie pilotażu razem z grupą Neuca"– zaznacza Tomasz Józefacki, wiceprezes zarządu.

Przypomnijmy, że dotychczas grupa NEUCA zrealizowała już trzy inwestycje w medyczne start–upy: Diabdis, urządzenie i aplikację monitorującą poziom cukrzycy u diabetyków, Mediportę, dostarczającą oprogramowanie w modelu SaaS dla przychodni oraz Ortopedio.pl, internetowego dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Inicjatywę NEUCA Healthcare Weekend wspierają również władze Torunia, które chcą promować innowacyjny wizerunek miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze