Doktor habilitowany z bydgoskiego wydziału farmaceutycznego

Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna.

Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów nadała Wydziałowi Farmaceutycznemu Collegium Medicum UMK prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna.

Dzięki tej decyzji - wszystkie Wydziały Collegium Medicum oraz wszystkie Wydziały Uniwersytetu Mikołaja Kopernika posiadają uprawnienia habilitacyjne. Co więcej wszystkie Wydziały Farmaceutyczne w Polsce (10 wydziałów) posiadają uprawnienia habilitacyjne.

"Przyznane uprawnienie jest ukoronowaniem działań, jakie podjęły wybrane w 2012 roku władze dziekańskie wydziału. W 2012 roku wydział nie posiadał żadnych uprawnień do nadawania stopni naukowych – był wtedy jedynym takim wydziałem w UMK i jedynym wydziałem farmaceutycznym w Polsce. W wyniku konsekwentnych działań prowadzących do zwiększania potencjału naukowego i kadrowego, Wydział mógł wnioskować o uprawnienia do nadawania stopni naukowych"- czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie uczelni.

Bydgoski wydział uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora:
> nauk farmaceutycznych (Decyzja z dnia 29.04.2013 r.)
> nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna (Decyzja z dnia 28.04.2014 r.).

Korzystając z tych uprawnień na wydziale przeprowadzono 11 przewodów doktorskich zakończonych nadaniem stopnia doktora, a w 2015 roku władze dziekańskie zdecydowały o utworzeniu studiów doktoranckie w zakresie dwóch dyscyplin:
   > nauk farmaceutycznych
   > oraz nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze