Właściciele punktów aptecznych przeciwko AdA

Paweł Klimczak, prezes Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek zaapelował o wspólne działania na rzecz wycofania się rządu z pomysłu "Apteki dla Aptekarza".

W swoim apelu o wspólne działania społeczne zwrócił uwagę, że nadal jest miejsce na walkę z przegłosowaną w miniony piątek nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne.

"Sytuacja jest poważna, jednak jeszcze nie jest za późno - dlatego zwracam się do Was wszystkich którzy jesteście jej przeciwni z propozycją współpracy. Nasza Izba była już kiedyś w podobnej sytuacji, jednak głównie dzięki zbiorowym wysiłkom udało się wymusić wycofanie rządu z podpisanych już rozporządzeń . W chwili obecnej konieczne są działania społeczne, takie jak dotarcie do jak największej ilości parlamentarzystów i przedstawienie im naszej krzywdy, zorganizowanie protestu, zbieranie podpisów przeciw tworzeniu uprzywilejowanej kasty"- napisał w apelu Paweł Klimczak.

Jego zdaniem "ustawa jest wyjątkowo lobbingowa", on sam w styczniu tego roku złożył w tej sprawie doniesienie do CBA.Jak sam jednak przyznał dotychczasowe działania w tej sprawie nie przyniosły oczekiwanych skutków.

"Kiedyś naszej niewielkiej przecież organizacji społecznej udało się zebrać 100 000 podpisów przeciw działaniom ówczesnego rządu i uratować punkty apteczne. Mam nadzieję że uda się i teraz"- zaapelował prezes IGWPAiA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze