Fundacja "1 czerwca": problem z sieciami wynika z ignorancji państwa

Zdaniem Piotra Piotrowskiego problem z aptekami sieciowymi wynika z nieudolności urzędników i patologii wytworzonych przez konkretne grupy interesów. Nie godzi się jednak by pacjenci "z jednej patologii byli wpychani w drugą".

W miniony weekend na blogu Fundacji "1 czerwca" pojawił się wpis "Ballada o aptece dla...". Autorem publikacji jest prezes organizacji Piotr Piotrowski, który w balladzie opisuje sytuację pacjentów z małej miejscowości po wprowadzeniu zasady "apteka dla aptekarza" - całość krótkiego opowiadania czytelnicy znając tutaj. Na przykładzie wymyślonej historii przekonuje, że rynku aptecznego nie da się naprawić kolejnymi regulacjami. Podkreśla również, że problem nadmiernego rozwoju sieci wynika m.in. z ignorowania przez państwo polskie funkcjonujących zapisów antykoncentracyjnych oraz celowemu osłabianiu inspekcji farmaceutycznej.

"Niestety za nieudolność urzędników i patologie tworzone pod konkretne grupy interesów nie mogą płacić pacjenci. W (...) tekście piszę o tym, że za chwile my pacjenci z jednej patologii zostaniemy wepchnięci w drugą. Ale z tej już nie będzie odwrotu bo pacjenci, prawdziwi pacjenci nie są bogatymi lobbystami"- kwituje prezes Fundacji "1 czerwca".

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze