Anna Kasprzak pokieruje Polmedem

Zarząd izby Polmed wybrał swojego prezesa - funkcję tą obejmie Anna Kasprzak, dyrektor generalna GE Medical Systems Polska, i zastąpi Janusza Szafrańca, którego kadencja upłynęła 21 kwietnia.

Nowa prezes będzie reprezentować interesy członków izby, a także kierować organizacją we współpracy z zarządem, który został wybrany 6 kwietnia br.

„Objęcie stanowiska prezesa Izby to dla mnie zaszczyt i jednocześnie wyzwanie. Jestem członkiem Izby Polemd od wielu lat, znam jej potrzeby, ale także potencjał, który chciałabym, aby był coraz lepiej wykorzystywany – tym bardziej, gdy znajdujemy się w tak ważnym momencie fundamentalnych reform ochrony zdrowia, które dotkną także nasz sektor. Musimy się do nich wszyscy przygotować"– powiedziała Anna Kasprzak.

 Nowa szefowa Polmedu zapowiada, że organizacja jest przygotowana i stawia na intensywny dialog i współpracę z kluczowymi przedstawicielami instytucji rządowych i publicznych, ekspertami i organizacjami pacjenckimi. Jej zdaniem organizacja już wiele na tym polu osiągnęła.

"Moim celem jest skuteczne reprezentowanie Izby i jej członków w taki sposób, aby wszyscy z którymi współpracujemy, mieli świadomość, że wyroby medycznie wnoszą realny wkład w polską gospodarkę i wpływają na wzrost jakości życia polskich pacjentów. Chciałabym, aby izba brała aktywny udział w wytyczaniu systemowych zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce i miała na nie wpływ na każdym etapie"- oceniła.

Nowa prezes Polmedu ma wieloletnie doświadczenie w pracy w spółkach należących do sektora medycznego i farmaceutycznego. Od blisko 4 lat pełni funkcję dyrektora generalnego w firmie GE Medical Systems Polska. W poprzedniej kadencji zarządu pełniła funkcję wiceprezesa Izby POLMED. Z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem i posiada dyplom MBA Lubelskiej Szkoły Biznesu i University of Lancashire.

Przypomnijmy, że w zarządzie izby Polmed zasiadają również: Adam Jagoda (Medtronic Poland), Marzena Kulis (Johnson & Johnson), Jarosław Michalak (PAUL HARTMANN Polska), Agnieszka Morogow (Thuasne Polska), Mirosław Padjasek (Akson), Robert Rusak (Boston Scientific) oraz Piotr Zawirski (Systamed).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze