Boehringer Ingelheim zadowolony z wyników finansowych

Niemiecki koncern farmaceutyczny zamknął 2016 rok sprzedażą na poziomie 15,9 mld euro i 2,9 mld euro zysku netto. Zdaniem władz spółki tak dobre wyniki to efekt wzrostu zarówno w segmencie preparatów leczniczych, jak również w segmencie weterynaryjnym.

Osiągnięta przez koncern dynamika sprzedaży osiągnęła w minionym roku 7,3 proc., natomiast zysk operacyjny urósł aż o 27 proc.

„Zarówno segment leków przeznaczonych do stosowania u ludzi, jak i segment zdrowia zwierząt przyczyniły się do uzyskania przez firmę dobrych wyników dzięki wysokim stopom wzrostu” — przekonywał Hubertus von Baumbach, prezes zarządu  Boehringer Ingelheim. „Pewnie patrzymy w przyszłość, szczególnie po pomyślnym zakończeniu procesu transformacji prowadzonej przez nas działalności”.

Kurs na R&D

Firma zapowiada również intensywne prace nad nowymi produktami i wskazuje, że pracuje już nad nowymi molekułami w takich obszarach terapeutycznych, jak - choroby układu oddechowego, choroby kardiometaboliczne, a także onkologia oraz schorzenia OUN. Jednym z przykładów mają być nowe badania nad empagliflozyną stosowaną w leczeniu cukrzycy. Firma chce ocenić, czy lek może być również wykorzystywany w leczeniu przewlekłej niewydolności serca z cukrzycą lub bez cukrzycy.

Jednocześnie władze firmy zapowiadają, że chcą skupić się również na długofalowej i silniejszej współpracy z uczelniami wyższymi, instytutami naukowymi i firmami biotechnologicznymi. „Zaangażowanie w badania i rozwój jest istotnym filarem realizowanej przez nas strategii” — zapewnił Hubertus von Baumbach. W 2016 r. firma po raz kolejny zwiększyła wydatki na badania i rozwój o 4 proc., a budżet badawczy sięga już kwity 3,1 mld euro.

Siła w weterynarii

Boehringer Ingelheim ma za sobą również bardzo pracowity okres związany z integracją z weterynaryjną spółką Merial. Obecnie spółka jest jedynym producentem, który działa w Europie na tak dużą skalę. „Naszym celem jest zachowanie tego, co najlepsze w obu organizacjach, a jednocześnie korzystanie ze wspólnych atutów, doświadczeń i wykorzystywanie wspólnego potencjału” — zapowiedział von Baumbach. Spółka jest obecnie liderem na rynku leków przeciwpasożytniczych i szczepionek dla zwierząt gospodarskich i domowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze