Monika Zagrajek przechodzi do kancelarii DZP

Była szefowa Departamentu Żywności Prozdrowotnej Głównego Inspektoratu Sanitarnego dołączyła do zespołu prawa żywnościowego kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

"Miło nam poinformować, że do Zespołu Prawa Żywnościowego kancelarii Domański Zakrzewski Palinka z początkiem maja, na stanowisko Counsel, dołączyła Monika Zagrajek – specjalistka w zakresie prawa żywnościowego ze szczególnym uwzględnieniem aspektów związanych z suplementami diety, żywnością wzbogacaną oraz żywnością specjalnego przeznaczenia"- poinformował prof. Marcin Matczak.

Była szefowa Departamentu Żywności Prozdrowotnej GIS zajmie się doradztwem w zakresie m.in. suplementów diety, żywności wzbogacanej czy żywności specjalnego przeznaczenia. Doradzać będzie zarówno w kontekście składu, jak również oznakowania i prezentacji.

"Cieszymy się, że Monika dołączyła do DZP. Jako członek naszego zespołu na pewno pomoże nam zintensyfikować nasze działania w obszarze doradztwa dla branży spożywczej oraz branżach powiązanych"– komentuje Tomasz Kaczyński, partner kierujący pracami Zespołu Prawa Żywnościowego.

Przypomnijmy, że Monika Zagrajek przez 11 lat była związana z Głównym Inspektoratem Sanitarnym,funkcję dyrektora Departamentem Żywności Prozdrowotnej sprawowała przez 6 lat. W latach 2013-2014 była również krajowym ekspertem z zakresu prawa żywnościowego o specjalności suplementy diety podczas audytów organizowanych przez Komisję Europejską.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze