Łódź: dyplomatorium wydziału farmaceutycznego

W piątek - 19 maja - łódzkie środowisko aptekarskie przywitało kolejny rocznik absolwentów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów oraz nadania prawa wykonywania zawodów zorganizowane zostało wspólnie przez łódzka uczelnię oraz Okręgową Radę Aptekarską w Łodzi. Świeżo upieczeni farmaceuci odebrali dyplomy, a następnie złożyli ślubowanie. Spotkanie uświetniła swoją obecnością mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. 

"Składając ślubowanie i przyjmując prawo wykonywania zawodu farmaceuty weźmiecie na siebie odpowiedzialność, która wiąże się z wykonywaniem zawodu farmaceuty oraz tę część odpowiedzialności za losy farmacji i aptekarstwa, która przypada na Wasze pokolenie- podkreślił Paweł Stelmach, prezes ORA w Łodzi. - Otwiera się nowy rozdział Waszego życia. Rozdział bardzo ważny, gdyż związany z karierą w zawodzie aptekarza, ponieważ dla większości z Was pierwszym miejscem pracy będzie apteka. Na progu zawodowej drogi, którą wybraliście zapewniam Was, że jest to zawód piękny, dający satysfakcję i cieszący się społecznym uznaniem. Zawód aptekarza ma wielowiekową tradycję i obiecującą przyszłość"- podkreślił.

 

Źródło: OIA Łódź

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze