Nowy szef GSK Consumer Healthcare

Od 1 czerwca Magnus Tegström piastować będzie funkcję dyrektora zarządzającego GSK (GlaxoSmithKline) Consumer Healthcare na Polskę i Kraje Bałtyckie .

Nowy szef stanie na czele zespołu liczącego ponad 200 pracowników i będzie odpowiedzialny za zarządzanie biznesem GSK Consumer Healthcare w Polsce, a także na Litwie, Łotwie i w Estonii. Magnus Tegström dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w branży dóbr szybkozbywalnych - przed objęciem obecnego stanowiska był dyrektorem zarządzającym GSK Consumer Healthcare w regionie Krajów Nordyckich: Szwecji, Norwegii, Danii i  Finlandii. Wcześniej pracował dla Novartis OTC, gdzie od 2000 r. piastował stanowiska w działach marketingu, sprzedaży i strategii pracując w Szwecji, Szwajcarii, Danii i Norwegii.

„Jest mi bardzo miło, że mogę powitać Magnusa w roli dyrektora zarządzającego na Polskę i Kraje Bałtyckie. Magnus jest świetnym liderem, ma  doskonałą intuicję biznesową i dobrze zarządza ludźmi. Jestem przekonany, że w pełni wykorzysta potencjał naszego biznesu w Polsce czyniąc go motorem wzrostu GSK CH w regionie Europy Środkowej i Wschodniej”- podkreślił Filippo Lanzi, dyrektor zarządzający GSK Consumer Healthcare na Europę Środkową i Wschodnią.

„Ogromnie się cieszę, że dołączam do zespołu GSK Consumer Healthcare w Polsce i Krajach Bałtyckich, i że tu właśnie będę pracował. Mamy silne portfolio marek globalnych i lokalnych, wiodących w swoich kategoriach, a także zespół, który cechuje ogromna pasja i zapał do pracy. To niezbędne czynniki, aby odnieść sukces, zdobywać udziały rynek rynkowe i wygrywać z konkurencją”- ocenił Magnus Tegström. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze