Nowy prezes Polfy Tarchomin

Jarosław Król objął 1 czerwca stery w jednej z najstarszych polskich firm farmaceutycznych - Polfie Tarchomin. Jak informuje spółka - był jednym z kilkudziesięciu kandydatów, którzy uczestniczyli w konkursie na to stanowisko.

Jak podkreśla spółka nowy szef ma również rozległe doświadczenie w restrukturyzacji zadłużonych przedsiębiorstw. Jego priorytetem w Polfie Tarchomin w najbliższym czasie będzie opracowanie kompleksowej strategii rozwoju i finansowania, a także poszerzenie współpracy handlowej z kluczowymi kontrahentami oraz optymalizacja procesów prowadzonych w spółce. Jarosław Król zamierza też zacieśnić współpracę z najlepszymi ośrodkami badawczymi i medycznymi w regionie, a także z innymi koncernami farmaceutycznymi oraz wykorzystać dostępne wsparcie finansowe pochodzące z funduszy unijnych oraz z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Nowy szef Polfy Tarchomin jest absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Wcześniej związany był z sektorem bankowości- przez ostatnich siedem lat obejmował stanowisko m.in. dyrektora biura sektora publicznego w Banku Pekao, gdzie kierował zespołem odpowiedzialnym za zapewnienie finansowania dla dużych i skomplikowanych projektów inwestycyjnych takich jak lotniska, infrastruktura sportowa czy transport publiczny. Wcześniej piastował funkcję dyrektora zarządzającego Banku Gospodarstwa Krajowego i odpowiadał za organizacją pionu sprzedażowo-produktowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze