Apteki "w budowie" trafią do prokuratury?

Dr n. farm. Piotr Brukiewicz zachęca do zgłaszania nieprawidłowości przy otwieraniu aptek. Za pomocą zanimizowanego pisma farmaceuci mogą informować prokuraturę o "uzasadnionej możliwości popełnienia czynu zabronionego przez wnioskodawcę składającego wniosek o otwarcie apteki".

Samorząd zawodowy farmaceutów chce w ten sposób walczyć z placówkami, których właściciele złożyli wnioski o wydanie pozwolenia na aptekę w budynku znajdującym się w budowie lub dopiero w planach budowalanych.

"Jeżeli czytając porządek obrad wiedzą Państwo, że wnioskowana apteka jest w budowie lub nie ma budynku itp., to proszę przy wykorzystaniu publikowanego zanimizowanego pisma, jako wzoru, informować o sprawie Prokuraturę Rejonową w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 31, wojewódzką inspekcję farmaceutyczną oraz naszą izbę" - zachęca na stronie OIA w Katowicach, Piotr Brukiewicz.

Jego zdaniem takie postępowanie pozwoli zapobiegać nadużyciom w tym zakresie.
Jednocześnie śląska izba przygotowała zawiadomienie, które anonimowo aptekarze mogą przesyłać do wiadomości prokuratury.

"Zawiadomienie do prokuratury można wysłać z zastrzeżeniem danych tylko do wiadomości prokuratora lub anonimowo. Zgodnie z art. 304 KPK - należy podać okoliczności uzasadniające podejrzenie, że czyn zabroniony mógł zostać dokonany"- wskazuje prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Katowicach.

Pismo pobrać można ze strony ŚIA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze