Sanofi uzupełnia portfolio o kolejną szczepionkę

Spółka Sanofi ogłosiła planowane przejęcie Protein Sciences, prywatnej spółki biotechnologicznej zajmującej się wytwarzaniem szczepionek, której siedziba znajduje się w Meriden w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z umową, Sanofi dokona płatności z góry w wysokości 650 mln dol. i dopłaci do 100 mln dol. po ukończeniu określonych etapów prac.

W październiku 2016 r. wytwarzana przez Protein Sciences czterowalentna szczepionka przeciwko grypie (QIV) Flublok  została dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Ten preparat to jedyna zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciwko grypie oparta na rekombinowanym białku.

„Przejęcie firmy Protein Sciences pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio produktów przeciwko grypie o rekombinowaną szczepionkę, której skład nie jest oparty na białku jaja kurzego ” – powiedział David Loew, wiceprezes wykonawczy Sanofi i szef Sanofi Pasteur (dział szczepionek grupy Sanofi).

Przejęcie ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2017 r., po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze