Dr hab. Marcin Czech nowym wiceministrem zdrowia

Od 1 sierpnia stanowisko wiceministra zdrowia piastować będzie prof. dr hab. Marcin Czech.

Nowy wiceminister zdrowia jest z wykształcenia ekonomistą i jednocześnie absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Pracował jako adiunkt w Zakładzie Farmakoekonomiki Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Sprawował również funkcję w zarządzie Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, a w latach 2004-2006 był jego prezesem.

Marci Czech jest również autorem i współautorem licznych publikacji z obszaru ekonomiki zdrowia i farmaekonomiki. Współtworzył m.in. „Słownik Farmakoekonomiczny”, a także był autorem takich publikacji jak - „Farmakoekonomika jako narzędzie zarządzania w gospodarowaniu lekami w Polsce”, „Farmakoekonomika w opiece farmaceutycznej” oraz „Farmakoekonomika i ocena technologii medycznych w gospodarowaniu lekami w Polsce. Diagnoza i koncepcje zmian.” W swojej karierze współpracował również z firmami farmaceutycznymi - Servier oraz Novo Nordisk. Ostatnio pracował również dla firmy doradczej QuintilesIMS.

Jak zapewniło nas biuro prasowe resortu zdrowia oficjalny zakres obowiązków nowego wiceministra poznamy jeszcze dziś.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze