Nowe studia dla kadr z branży farmaceutycznej

Już tej jesieni ruszają studia podyplomowe "Zarządzanie w sektorze farmaceutycznym". Nowa inicjatywa to efekt mariażu Uczelni Łazarskiego oraz kancelarii DZP.

Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że przygotowując program studiów starali się stworzyć najbardziej kompleksową na rynku ofertę doskonalącą praktyczne umiejętności zarządzania projektami w obszarze medycznym, R&D, prawnym, market access, marketingowym i sprzedażowym.

"Prowadzenie działalności gospodarczej na rynku farmaceutycznym jest szczegółowo uregulowane i naruszenie obowiązków prawnych może skutkować nałożeniem dotkliwych kar na przedsiębiorcę. W rezultacie wszelkie działania powinny zostać podparte przemyślaną strategią prawno-biznesową, która pozwoli na ich pełną realizację. W przypadku kadry kierowniczej w przemyśle farmaceutycznym i medycznym znajomość obowiązujących regulacji prawnych, jak również praktycznych aspektów ich stosowania jest szczególnie istotna. Wysoki poziom uregulowania wielu aspektów funkcjonowania tego rynku oraz dynamika zmian przepisów obligują menedżerów do ciągłego doskonalenia się i aktualizacji wiedzy"- czytamy na blogu LifeScience kancelarii DZP .

Kierownikiem i autorem programu studiów jest Rafał Zyśk, farmakoekonomista, ekspert w obszarze ekonomiki zdrowia i oceny HTA, natomiast wśród wykładowców pojawią się prawnicy z zespołu DZP (m.in. Tomasz Kaczyński, Michał Czarnuch, Walery Arnaudow), a także Artur Fałek były dyrektor Departamenty Polityki Lekowej i Farmacji w MZ, Jakub Gierczyński, ekspert z zakresu HTA, Jerzy Gryglewicz, prof. dr hab. Piotr Rutkowski oraz dr hab. Dorota Karkowska, a także praktycy i eksperci branży farmaceutycznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze