GIF wstrzymuje w obrocie serie syropu dla dzieci

Sześć serii syropu Multi-Sanostol decyzją nadzoru farmaceutycznego została wstrzymana w obrocie. Decyzja zapadła na wniosek podmiotu odpowiedzialnego - firmy Takeda Pharma.

Wstrzymane w obrocie zostały serie syropu w butelkach 600 g i oznaczone numerami: 370904, 3709929, 373880, 3740034, 374161, 375836. Powodem decyzji była informacja o podejrzeniu braku spełnienia wymagań jakościowych wymienionych wyżej serii preparatu. Syropy, do czasu wyjaśnienia wątpliwości związanych z jakością i bezpieczeństwem stosowania, decyzją GIF nie mogą być przedmiotem obrotu i stosowania.

Przypomnijmy, że Multi-Sanostol to preparat witaminowy zalecany profilaktycznie lub leczniczo w stanach niedoboru lub  zwiększonego zapotrzebowania na witaminy. Stosuje się go również w stanach niedożywienia, braku łaknienia, czy też nawracających infekcjach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze