Wyniki badań V-DOS47 w „Frontiers in Immunology”

W artykule „Rozwój i charakterystyka koniugatu jednodomenowego przeciwciała wielbłądowatych z ureazą, skierowanego na receptor 2 czynnika wzrostu śródbłonka naczyń” międzynarodowy zespół badawczy Helixa opisał strukturę, budowę i proces działania cząsteczki V- DOS47 we wskazaniu leczenia raka piersi oraz innych potencjalnych nowotworów litych.

„Frontiers in Immunology”, w którym opublikowano ten artykuł, jest piątym pod względem częstości cytowań źródłem publikacji z tego obszaru. Swoje łamy udostępnia dla naukowców, badaczy i klinicystów prezentujących specjalistyczne badania z zakresu immunologii. 

"Cieszymy się z możliwości przedstawienia wyników naszych prac badawczych dotyczących V-DOS47 na forum branżowym” – stwierdził dr Heman Chao, dyrektor generalny i dyrektor ds. naukowych firmy Helix. „Działania badawczo-rozwojowe poświęcone V-DOS47, koordynowane przez polską filię, Helix Immuno-Oncology, przebiegają pomyślnie i zgodnie z planem. To kolejny istotny wkład zespołu polskich specjalistów w rozwój platformy Tumour Defence Breaker” – dodaje dr Paweł Wiśniewski, prezes Helix Immuno-Oncology. 

V-DOS47 jest koniugatem przeciwciała VEGFR2 z ureazą, co pozwala na selektywne dotarcie do komórek nowotworowych i wytworzenie mikrośrodowiska prowadzącego do ich obumarcia. Jest kolejnym potencjalnym lekiem immunologicznym Helixa opartym na platformie Tumour Defence Breaker. Prace badawczo-rozwojowe dotyczące tej cząsteczki wspierane są finansowo przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Helix Immuno-Oncology – podmiot w 100 proc. zależny od Helix BioPharma Corp.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze