Dolny Śląsk: uwaga na fałszywe recepty

Ostrzeżenie przez sfałszowanymi receptami na leki narkotyczne oraz psychotropowe pojawiającymi się w obiegu aptecznym wydał wydział gospodarki lekami Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Fałszerstwo recept na preparaty: Oxycontin, Durogesic, MST Continus oraz psychotropowy lek Clonazepam, wykryto na podstawie regularnie pojawiających się druków zawierających numery niewygenerowane przez dolnośląski oddział. Dodatkowo powtarzającym sie elementem na sfałszowanych receptach jest charakterystyczny układ danych na pieczątce lekarza oraz skrót "spec. onkolog" lub "spec.neurolog".

Dolnośląski oddział NFZ zaapelował do farmaceutów o szczególną czujność oraz zwracanie uwagi na poprawność i autentyczność numeru recept, a także o każdorazową weryfikację numeru recepty w portalu dla świadczeniodawców.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze