25 września - Światowy Dzień Farmaceutów

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Farmaceuty jest hasło: "Od badań do ochrony zdrowia: Twój farmaceuta jest do Twojej dyspozycji" (“From research to health care: Your pharmacist is at your service”).

Jak co roku, Światowa Federacja Farmaceutów (FIP) zachęca swoich członków do wykorzystania tego szczególnego dnia na promocję działań ukazujących i promujących farmaceutów, jako profesjonalistów niosących pomoc swoim pacjentom.

Jak wyjaśnia prezydent FIP - dr Carmen Peña - temat tegorocznych obchodów został dobrany tak, by wskazywać społeczeństwu rolę, jaką odgrywają farmaceuci na każdym z etapów powstawania leków tj. od momentu prowadzenia badań po zapewnienie bezpośredniej opieki nad chorymi przyjmującymi konkretne preparaty.

"Chcemy podkreślać, że farmaceuci są podstawą systemu opieki zdrowotnej na różnych jej etapach"- wskazała prezydent FIP. Podkreśliła również, że opieka na pacjentami nie rozpoczyna się w aptekach ogólnodostępnych, ale znacznie wcześniej - na etapie opracowywania leków, polityk, a także programów edukacyjnych skierowanych do społeczeństw.

W celi promowania Światowego Dnia Farmaceuty stworzona została specjalna nakładka pozwalająca na modyfikację zdjęć profilowych dostępnych w serwisach społecznościowych i umieszczenie na nich dopisku "Twój farmaceuta jest do Twojej dyspozycji". Dodatkowo FIP przygotował krótkie spoty w sześciu językach globu promujące hasło tegorocznych obchodów.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze