Prezes NIA: farmaceuci otrzymali kredyt zaufania

Podczas XIV obchodów Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza mgr.farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, podkreślała znaczenie nowych regulacji prawnych i ogromny kredyt zaufania pokładany w zawodzie farmaceuty.

"100 dni. Dokładnie tyle czasu minęło od momentu wejścia w życie przepisów potocznie zwanych "Apteką dla Aptekarza". Wielu farmaceutów czekało na tę chwilę przeszło ćwierć wieku"- podkreśliła w przemówieniu szefowa samorządu aptekarzy.  Jej zdaniem już dziś - zaledwie trzy miesiące od wejścia w życie znowelizowanych zapisów Prawa farmaceutycznego - widoczne są pierwsze, pozytywne efekty regulacji - stabilny poziom cen leków, równowaga i widoczne uspokojenie w sektorze aptecznym.

"Przyjęte rozwiązania to przede wszystkim ogromny kredy zaufania dla naszego zawodu- zaufania, ale i pełnej odpowiedzialności spoczywające na każdym z nas"- przekonywała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Szefowa samorządu przyznała również, że nie ma wątpliwości, że środowisko czekają kolejne, trudne wyzwania. Będzie nim m.in. znalezienie sposobu na wykorzystanie potencjału farmaceuty oraz wzmocnienie niezależności i podniesienie rangi zawodu.

"Jestem przekonana, że dzięki zaangażowaniu, współpracy oraz skupianiu się na tym co łączy, a nie co dzieli nasze środowisko, możemy wspólnie sięgać po kolejne sukcesy. Życzę Państwu, aby tych sukcesów było jak najwięcej"- podkreśliła Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze