Farmaceuci szkolili się w zakresie receptury

Blisko 70 farmaceutów z sieci aptek Dbam o Zdrowie uczestniczyło w V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Warsztaty z Receptury", jaka miała miejsce w 28 października w Łodzi.

Organizatorem konferencji dedykowanej recepturze aptecznej była spółka DOZ oraz firma Fagron, która dostarcza surowców do receptury. W ramach konferencji przeprowadzono dwa punktowane szkolenia dla farmaceutów, które prowadzone były przez naukowców z ośrodków akademickich w Łodzi oraz Wrocławia.

W trakcie konferencji farmaceuci wysłuchali również wykładu mgr farm. Małgorzaty Wagner, współzałożycielki punktu konsultacyjnego leczenia medyczną marihuaną w Koninie i członkini Koalicji Medycznej Marihuany. Ekspertka w trakcie swojego wykładu przedstawiła możliwości stosowania medycznej marihuany w terapii przy zastosowaniu leku recepturowego.

Spółka Dbam o Zdrowie zapowiada, że obecnie w swoich aptekach zatrudnia ponad 2,6 tysiąca farmaceutów, których regularnie zachęca do rozwoju zawodowego - kierując do nich ofertę szkoleniową.

"Konferencja „Warsztaty z Receptury” były kolejnym projektem szkoleniowym organizowanym przez DOZ S.A. z myślą o podnoszeniu kwalifikacji farmaceutów DOZ Aptek dbam o zdrowie. W planach są kolejne szkolenia i warsztaty"- zapewnia organizator szkolenia.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze