Koniec z QuintilesIMS, rusza IQVIA

Dwie firmy doradcze znane dotychczas pod nazwą QuintilesIMS zmieniają swą nazwę. W nowej odsłonie ich nazwa brzmieć będzie - IQVIA.

W poniedziałek - 6 listopada - globalna firma zajmująca się dostawą i analizą danych związanych z systemem ochrony zdrowia zmienia nazwę. 

Począwszy od 15 listopada 2017 roku akcje firmy będą notowane na nowojorskim parkiecie NYSE pod nową nazwą. „Dzisiaj redefiniujemy naszą organizację, wprowadzamy nową  nazwę, która jest spójna z naszą wizją wspierania interesariuszy ochrony zdrowia w rozwoju systemu” - podkreślił Ari Bousbib prezes zarządu IQVIA. Podkreślił również, że główną rolę z powstaniu nowej nazwy odegrali sami klienci firmy. "IMS Health oraz Quintiles połączyły się (w 2016 roku- przypis redakcji) w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, którzy poszukiwali lepszych, szybszych sposobów dostarczania innowacyjnych rozwiązań pacjentom i pełnego wykorzystania osiągnięć w obszarze ochrony zdrowia, które były wypracowywane na przestrzeni wielu lat. Od chwili połączenia włożyliśmy wiele wysiłku w integrację naszych kompetencji z obszaru zaawansowanej analityki, wiodących technologii oraz ekspertyzy terapeutycznej. Naszą wizją jest wyprzedzanie nieuchronnych zmian w obszarze ochrony  zdrowia oraz przyspieszenie  rozwoju  naszych kompetencji, umożliwiających wspieranie decydentów w sprawnym mierzeniu się z wyzwaniami przyszłości” - ocenił Ari Bousbib.

Spółka zapewnia, że chce w jednym miejscu łączyć i wykorzystywać największe, usystematyzowane źródło informacji w obszarze ochrony zdrowia, zaawansowaną analitykę, wiodące technologie oraz rozległą wiedzę ekspercką w zakresie obszarów terapeutycznych, rynków geograficznych.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze