EMA będzie miała nowy adres

Amsterdam będzie nową siedzibą Europejskiej Agencji Leków. Ostatecznie o wyborze miasta kandydującego zdecydował rzut monetą.

Starania Polski o ulokowanie w Warszawie biura Europejskiej Agencji Leków nie przyniosły efektu. Ostatecznie szczęście sprzyjało Amsterdamowi, który w finale zdobył analogiczną liczbę głosów (13) co Mediolan i dopiero rzut monetą rozstrzygnął o ostatecznym wyborze nowej lokalizacji. EMA będzie miała teraz 16 miesięcy na to by przygotować się do przeprowadzki. W nowel lokalizacji biuro zacznie działać najpóźniej 30 marca 2019 roku.

Guido Rasi, dyrektor zarządzający EMA, przyznał, że z radością przyjął decyzję o wyborze nowej lokalizacji. "Przeprowadzana wewnątrz agencji ankieta pracownicza wykazała również, że znaczna część urzędników jest skłonna przeprowadzić się wraz z agencją do Amsterdamu"- przyznał Guido Rasi, po ogłoszeniu decyzji.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w wyścigu o ulokowanie agencji w Polsce - nasz kraj znalazł się w okolicach 5-6 miejsca w stawce 19 państw. 

Przypomnijmy, że Europejską Agencję Leków powołano do życia w 1995 roku. Obecnie w londyńskim biurze zatrudnia około 900 urzędników.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze