Dr. Max rozrasta się w Rumunii

Sieć aptek należących do funduszu inwestycyjnego Penta Investments przejmuje rumuńską A&D Pharma Group. Akwizycja 600 kolejnych placówek aptecznych pozwoli sieci Dr. Max na wejście do ścisłej czołówki największych, europejskich sieci aptecznych.

Rumuński A&D Pharma Group to właściciel sieci 600 aptek pod markami Sensiblu i Punkt oraz wiodącego, rumuńskiego hurtownika - firmy Mediplus Exim. Jednocześnie rumuńska spółka prowadzi jedną z największych marketingowo-sprzedażowych platform farmaceutycznych w regionie CEE- A&D Pharma Marketing and Sales. Po finalizacji akwizycji Dr.Max będzie prowadzić na rumuńskim rynku 631 aptek.

"Wraz z przejęciem A&D Pharma Group, Dr.Max istotnie wzmacnia swoją obecność
w Europie Środkowej i wyraźnie zwiększa pozycję wiodącego wielokanałowego dystrybutora detalicznego w sektorze usług opieki zdrowotnej w Europie"- podkreślił Leonardo Ferrandino, dyrektor generalny holdingu Dr.Max. Przypomnijmy, że Dr. Max jest liderem rynku aptecznego w Czechach, posiada również placówki na Słowacji i w Polsce. W sumie prowadzi blisko 1300 aptek w całej Europie Środkowej i Wschodniej, o łącznej wartości sprzedaży 1,25 miliarda euro. Szacunki funduszu wskazują, że przejęcie A&D Pharma Group zwiększy sprzedaż Dr.Max do ponad 2,3 miliarda euro, a firma wejdzie do gronie czterech największych sieci aptecznych w Europie, zatrudniając ponad 12.000 osób.

“Rynek rumuński jest bardzo obiecujący dla Dr.Max. Ponadto, widzimy dalszy potencjał rozwoju w Europie. Firma staje się wyjątkowym europejskim graczem, dostarczającym innowacyjne usługi w zakresie opieki zdrowotnej w ramach omnichannel. Przyniesie to znaczne korzyści pacjentom, farmaceutom, dostawcom i pracownikom” – dodaje Leonardo Ferrandino.

„Ze strony Penta Investments cieszymy się, mogąc już od 13 lat wspierać rozwój sieci Dr.Max. Wierzymy, że przejęcie A&D Pharma Group i związany z tym znaczący awans sieci do europejskiej czołówki otworzy kolejne możliwości rozwoju”- ocenił Łukasz Waszak, menedżer inwestycyjny, Penta Investments.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>>  Sieci aptek nie mogą się łączyć

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze