Uszczelnienie przewozu oraz nowelizacja Prawa farmaceutycznego receptą na wywóz leków zagrożonych

Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbową (KAS) są żywotnie zainteresowane eliminacją procederu nielegalnego wywozu leków zagrożonych dostępnością - pismo w tej sprawie wystosował Piotr Walczak, zastępca szefa KAS w odpowiedzi na list mgr farm. Aliny Góreckiej, prezes ORA w Poznaniu.

Zdaniem Piotra Walczaka, proceder wywozu leków zagrożonych brakiem dostępności to zjawisko niepożądane, nie tylko z punktu widzenia finansów państwa, ale przede wszystkim z punktu widzenia całego społeczeństwa. Jak wskazał w piśmie przesłanym do Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej - nad problemem tym pochyliło się zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak również resort finansów.

Wiceszef służ skarbowych wskazał, że dotychczas odbyło się już kilka spotkań- ich efektem są propozycje procedur, które w ocenie Piotra Walczaka mogą uszczelnić nie tylko obrót lekami, ale również polski system podatkowy w zakresie podatku VAT.

Piotr Walczak wskazał też na toczące się prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i niektórych innych ustaw. Dokument ten został właśnie skierowany pod obrady Rady Ministrów i jak wskazał w piśmie wiceszef KAS - wkrótce trafi do Marszałka Sejmu.

"Pragnę zapewnić, że Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa są żywotnie zainteresowane eliminowaniem z życia gospodarczego wszelkich nieprawidłowości i naruszeń prawa wpływających na zmniejszanie należnych budżetowi Państwa dochodów"- ocenił Piotr Walczak.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze